Ботев вкара 7 на Нефтохимик, скъси преднината на лидера Левски

17:41 / 11.04.2021
3540
Ботев (Пловдив) записа убедителна победа със 7:0 над Нефтохимик (Бургас) в среща от 23-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на базата в Коматево.

"Канарчетата" тотално надиграха своя съперник, като реализираха три гола през първата част и още четири след почивката. В 7-ата минута Иво Казаков откри от дузпа, а в средата на полувремето Петър Итов с красив далечен удар покачи на 2:0.

Малко преди почивката Казаков с удар от близка дистанция се разписа за 3:0. В началото на второто полувреме вратарят на гостите, който иначе се отчете с множество добри намеси, след центриране от корнер и суматоха прати топката във вратата си за 4:0.

Юсеин Касов с плътен удар от 10 метра покачи на 5:0, а същото стори и Пламен Цончев в 80-ата минута. Малко преди края Иво Казаков пропусна да оформи своя хеттрик сам срещу вратаря, а при добавката Стефан Попов вкара за крайното 7:0.

С успеха жълто-черните продължиха преследването на лидера Левски и разликата между двата тима спадна до три точки. Гостите от Бургас останаха на осмата позиция в таблицата.

Ботев започна мача в състав: Християн Славков, Атанас Чернев, Мартин Христов, Венцислав Богданов, Мартин Русев, Юсеин Касов, Пламен Цончев, Бисер Бонев, Петър Итов, Стефан Попов, Иво Казаков.