Четири медала от държавното първенство за младите каратеки от "Олимпик 2019" (Пловдив)

15:44 / 02.04.2021
2136
Пловдивският спортен клуб "Олимпик 2019" завоюва четири медала в националното индивидуално и отборно първенството по Шотокан Карате-До до 12 години, което се приключи в София. Пловдивчани участваха в надпреварата с 9 свои състезатели.

Деян Илиев стана вицешампион и грабна сребърен медал в дисциплината санбон кумите 10-8 кю, при 7-9-годишните в категория +30 кг.

В същата дисциплина, но при 10-11-годишните, 9-7 кю в категория +38 кг. Денис Илиев се окичи с бронзов медал.

В дисциплината ката индивидуално при 10-11-годишните, 9-7 кю вицешампион на България стана Александър Даскалов.

В същата дисциплина на почетната стълбичка стъпи и съотборникът му Драган Щерев, който се класира на трето място и заслужи бронзов медал.

Елизабета Абгарян преодоля елиминациите в дисциплината ката и се нареди след челната тройка. Иво Адамов, Владимир Атанасов, Цветомир Мандуров и Николета Николаева, която се класира на четвъртото място в дисциплината ката, се представиха отлично и демонстрираха характер и боен дух.

"Поздравления за състезателите! Благодарим на родителите за търпението, помощта и сериозното отношение", заявиха от спортен клуб "Олимпик 2019" (Пловдив).