Ботев вкара гол на Левски в 15-ата секунда, но след това допусна три

14:36 / 31.03.2021
2217
Ботев (Пловдив) загуби от Левски (София) с 1:3 в първи четвъртфинал за Купата на БФС при юношите от набор 2003. Двубоят се игра на базата в Коматево.

"Сините" имаха териториално превъзходство през по-голяма част от игровото време и заслужено взеха добър аванс преди реванша, който е след седмица в София.

Мачът стартира по най-добрия възможен начин за жълто-черните, след като в 15-ата секунда Бисер Бонев откри резултата. 5 минути по-късно обаче гостите изравниха с диагонален удар на Даниел Начев.

Първото полувреме бе по-интересното откъм голови положения, но до нови попадения не се стигна. След почивката "сините" контролираха топката, но трудно стигаха до чисти ситуации за гол.

В 62-ата минута Християн Славков сбърка фатално при изнасяне на топката, Марин Петков овладя и останал очи в очи със стража вкара за 1:2. В 80-ата минута гостите стигнаха до трети гол след технично изпълнение на Даниел Начев.