Волейболният Локомотив приключи достойно сезона в Суперлигата

12:30 / 28.03.2021
1849
Отборът на ПСК Локомотив Пловдив приключи достойно участието си във волейболната Суперлига при мъжете за сезон 2020/21. Черно-белите отстъпиха и във втората среща с лидера от редовния сезон Хебър (Пазарджик) с 1:3 (23:25; 20:25; 25:22, 20:25) гейма.

Четвъртфиналният плейоф се игра в зала "Сила" в Пловдив и бе последен официален двубой на пловдивчани. Същото се отнася и за треньора Владимир Орлов, който напуска клуба, за да поеме националния женски отбор на Украйна.

Първият гейм бе доста оспорван, но гостите от Пазарджик съумяха да го вземат с 23:25. През втората част Хебър поведе с 10:19, локомотивци показаха силна игра и скъсиха дистанцията, но отново отстъпиха - 20:25.

Третият гейм Локомотив показа концентрирана игра и напълно заслужено намали на 1:2 след 25:22. Възпитаниците на Владимир Орлов започнаха много силно четвъртата част и поведоха с 5:0 точки. В следващите минути пловдивчани допуснаха гостите да поведат, а впоследствие да вземат и победата за 1:3 след 20:25.