Повреда в автобуса на Спартак, пропусната дузпа и отменен гол за "гладиаторите"
Автор: Стойчо Генов 12:16 / 21.03.2021Коментари (0)2169
©
Спартак (Пловдив) загуби от ФК Карнобат с 0:1 като гост в мач от 22-ия кръг на Трета лига - Югоизточнa група. Двубоят започна с 40 минути закъснение, след като автобусът на пловдивчани получи повреда и се наложи да бъде изпратен друг.

В 12-ата минута Спартак можеше да открие резултата, след като Кирил Георгиев центрира от фаул, но удар на Цецо Главчев от границата на наказателното поле премина над вратата на Колев.

Три минути след това отново Кирил Георгиев намери отлично Ерай Карадайъ, който от малкото наказателно поле с глава изпрати топката в аут. В 22-ата минута нападателят Ерай Карадайъ бе изправен очи в очи с вратаря на Карнобат, но ударът му отново не бе точен.

В 26-ата минута Кирил Георгиев стреля от фаул, топката се отби в стената и попадна в краката на Ерай Карадайъ, който я вкара във вратата на Колев, но голът му бе отменен заради съмнителна засада.

Четири минути по-късно след няколко рикошета и отбити топки Спартак получи гол при една от малкото атаки на домакините.

В 40-тата минута гладиаторите получиха възможност да изпълнят дузпа. Вратарят Колев обаче спаси удара на Кирил Георгиев, а при добавката защитник изби топката от голлинията.

През второто полувреме старши-треньорът Иван Петров засили атаката на Спартак като пусна в игра Любо Цеков, Кристиян Кодуков и Георги Георгиев. Гладиаторите продължиха да атакуват като първо Любо Цеков с глава стреля отлично, но топката премина на сантиметри от страничната врата на Колев.

Липсата на точност в завършващата фаза се оказа основният проблем за Спартак, тъй като синьо-белите успяха да отправят едва един удар в очертанията на противниковата врата.

Пловдивчани останаха с актив от 23 точки, а в следващия кръг приемат на стадион "Тодор Диев" тима на Родопа (Смолян).

Спартак игра в състав: Петър Начев, Мариян Кусев, Йордан Минев, Веселин Минев, Цветан Вълчинов, Христос Доков, Кръстьо Милев, Кирил Георгиев - к, Цецо Главчев, Мартин Симеонов, Ерай Карадайъ (Любомир Цеков, Георги Георгиев, Кристиян Кодуков).