Пак не стана! Локо с трето поредно домакинско реми

Коментари (22)
19:20 / 22.11.2020
7125
Локомотив (Пловдив) завърши 1:1 срещу ЦСКА 1948 в мач от 13-ия кръг на Първа лига, който се игра пред празните трибуни на стадион в квартал "Лаута". Лукас Масоеро (5) вкара за домакините, а Момчил Цветанов (15) си отбеляза автогол.

Това бе първи официален двубой за новия наставник на черно-белите Александър Тунчев, който пое тима след напускането на Бруно Акрапович.

Така "смърфовете" останаха с актив от 24 точки на второ място във временното класиране. Пловдивчани обаче продължиха неуспешната си серия и записаха трето поредно домакинско равенство (преди това срещу Арда и Монтана).

Локо откри резултата още при първата си възможност в 5-ата минута. Това стана след триково изпълнение на корнер между Парвиз Умарбаев и Лукас Салинас. Последва остро центриране, при което Лукас Масоеро се извиси и засече с глава в мрежата за 1:0. Това бе първо попадение на аржентинския централен защитник с екипа на Локомотив.

Радостта на домакините обаче бе твърде кратка. Десет минути по-късно ЦСКА 1948 изравни с голяма доза късмет. Топката бе центрирана отляво в наказателното поле на Локомотив, където Масоеро отклони с глава назад, а Момчил Цветанов опита да изчисти, но прати топката в собствената си врата за 1:1.

В 58-ата минута Локо пропусна идеална възможност да поведе отново в резултата. Лукас Салинас се измъкна фронтално срещу вратаря на гостите и шутира с левия крак, но Даниел Наумов изби с тяло.

Мартин ЛуковМилош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Бирсент КарагаренМомчил Цветанов, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (73- Кристиан Гомис), Лукас Салинас (70- Кристиан Илич), Димитър ИлиевГеорги Минчев.