В 20.00 часа снощи е било отменено бедственото положение в пловдивското село Белозем. Това каза Иван Антонов, кмет на Община Раковски. 
"Водата е изгребана, ситуацията в селото се нормализира. Остават още няколко мазета на къщи, които се отводняват. Продължават аварийно-възстановителните работи. Белозем е на ниско място, където има голям водосбор, селището е с високи подпочвени води", каза Антонов. 
"Започва изграждането на нови шахти при стария запушен канал, строен преди 50 години, който минава под жп линията. Всичко това е причина за честите наводнения", посочи Антонов.



Източник: радио "Фокус"