Балите ще чакат в остъклени халета в Шишманци пуска на екозавода

2366

240000 тона са столичните бали, които Министерството на околната среда и водите планира да изпрати в площадки на бившия завод "Стоманолеене" в Шишманци, където се изгражда и пловдивския завод за преработка на твърди битови отпадъци. Това е станало ясно след вчерашната кратка среща на кмета на община Раковски Франц Коков с министър Джевдет Чакъров.
Няма да има никаква опасност, защото балите няма да стоят на открито, каза Коков по повод притесненията на жителите на общината и заканите им за живи вериги. Става дума за складиране на боклука в остъклени халета, докато тръгнат сепариращите инсталации в екозавода. За довършване на предприятието ще са необходими обаче най-малко 4 месеца, а необходимите за това 17 млн. лева се очакват през ноември.
Кметът на Раковски ще търси среща и с бизнесмените Николай Гигов и Атанас Търев – собственици на бившия завод "Стоманолеене" и съдружници с община Пловдив в Консорциум "Екологичен завод".



Източник: Дарик
Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Край Пловдив ще се проведе XX юбилейно издание на Фестивала на бе...
Българка от Пловдивско пренаписа историята във Великобритания
Закусвалня горя в Асеновград
Емил Кабаиванов: Увеличаваме цените на извънредния труд и нощните...
Факелно шествие за първи път в Асеновград
Липсата на лекари затваря детското отделение в Карлово


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).