Социално слаби пловдивчани от район "Западен" са принудени да пътуват до район "Централен", за да бъдат обслужени. За проблема стана ясно по време на последната сесия на ОбС, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
От ситуацията са засегнати предимно хората с увреждания, за които подобни пътувания са реално затруднение. Освен всичко обединената приемната в "Централен", която се намира на бул. "Шести септември" е тясна и хората се тъпчат и блъскат, особено когато се съберат повече по едно и също време.
"От години приемната беше на ул. "Русе". Всички я знаят. Съгласен съм с недоволството, неудобно е, създава се огромен проблем. Недопустимо е да изпращаме хората от "Западен" в "Централен"", разказа за читателите ни кметът на район "Западен" Димитър Колев. Той обаче поясни, че решението за освобождение на помещенията и обединение на двете приемни е на самото Социално подпомагане.
"Аз не мога да разпоредя връщането на старото положение, но говорих няколко пъти с директора на "Социално подпомагане" Надя Танева. Отговорът и всеки път е, че няма достатъчно хора, които да работят и затова правят сливането."
"Нямаме физически капацитет, защото нямаме хора", призна Танева, но е категорична, че вариантът за съвместно обслужване не е неудачен, освен това всеки един пловдивчанин може да бъде обслужен и в централата на бул. "Руски" като хората с увреждания винаги са с предимство.
"Все пак и КАТ, и НОИ, и кметствата обслужват в една сграда", коментира тя.
Димитър Колев 





