Задава се голямо завръщане по върховете на МВР Пловдив!

16082
3

Върховният административен съд потвърди решението, с което административните магистрати в Пазарджик отмениха уволнението на бившия шеф на полицията в Пловдив Йордан Рогачев. То е било обжалвано, но според ВАС документът е правилен и следва да остане в сила.

Решението на магистратите е окончателно и означава, че той трябва да бъде възстановен на работа в Областната дирекция на МВР в града под тепетата.

Рогачев беше уволнен на 9 август 2021 г., а заповедта за това беше отменена през следващата година. Една от причините за наказанието му беше, че ползвал три служебни автомобила за лични цели.

Според Административния съд в Пазарджик обаче нямало доказателства, че колите са се движели по разпореждане на директора или пък че той е пътувал в тях.

В края на ноември Рогачев стана помощник-ректор на Медицинския университет в града под тепетата.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...
Магазин на популярна верига затвори врати в центъра на Пловдив
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).