"За Пловдив без Альоша": Родолюбци искат демонтаж и красив български паметник

6679
8

В 23 февруари петък български родолюбци ще се съберар пред най-високия паметник в Пловдив, за да поискат демонтажа му и заместването с красив български паметник.

Събитиeто е организирано от сдруженията "Война и мир" и "Искаме български паметник". Началният час е 17:00.

Припомняме, че общинските съветници от ДСБ - Пловдив Владимир Славенски и Йоно Чепилски, които са част от групата на “Продължаваме промяната - Демократична България", внесоха предложение до Общинския съвет  на Пловдив паметникът на Съветската армия “Альоша" да бъде преместен в срок до края на годината.

Предложението обаче така и не бе разгледано в общинския съвет.

В проекта на решение се предлагаше паметникът на Съветската армия да бъде преместен в Музея на комунистическото изкуство и да бъде обявен конкурс от община Пловдив за реновацията, реставрацията и обновлението на пространството около “Альоша".

Общинските съветници изтъкват, че в момента това пространство е в занемарено състояние и че трябва да бъде направено по-привлекателно за хората от Пловдив и гостите на града.

Виж коментарите (8)
Още новини от Новини от Пловдив:
Джип се запали на булевард в Пловдив, отива за скрап
Правителството "дава газ" за Околовръстното на Пловдив и за водос...
Цистерна се обърна на "Скобелева майка", не минавайте оттам!
В Пловдив министър Демерджиев посочи 4 приоритета на МВР
70-годишна шофьорка от Пловдив блъсна 4-годишно дете
Край на криенето в храстите, Пътна полиция отива на местата с кон...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).