Благодарен съм ви за това, че публикувате сигнали на граждани, за да се види какви сме всъщност - нищо, че претендираме, че сме сред най-умните в света, живущи в уж най-красивия град в България. Заслужаваме ли го?. Така започва писмото на редовен читател на Plovdiv24.bg:

"Постоянно публикувате примати по пловдивските пътища. За съжаление, какъвто зад волана, такъв в джунглата, на опашката в магазина, в парка, в басейна, вкъщи.

След кратка 10-минутна разходка по бул. "Марица" около Герджика се натъкнах на следната гледка: боклуци в коритото на реката (дрехи, шишета от бира, найлонови торби и др.), боклуци по самата дига на реката (фасове, кутийки от бира, детски обувки, изтекла застраховка гражданска отговорност!), както разбира се и около реката. Имаше места с пейки, с 2 или 3 кошчета непосредствено до пейките. За съжаление, както можете да видите от снимките, фасовете и отпадъците от кафе и други са между кошовете. Тук възниква въпросът - трябва ли да има кош и върху пейките, за да може утайките, които правят този боклук, да не се протягат, защото очевидно им е трудно?

Стигнах до извода, че зоопарк не ни трябва, след като живеем примитивно сред човекоподобни. Липсва ни така нареченото елементарно възпитание. За тези, които не знаят какво е, ще обясня какво е то според мен: да уважаваш другите членове на обществото (поне по подразбиране, докато не се докаже, че не заслужават уважение), да казваш "Благодаря" и "Добър ден" поне на познатите лица, е най-простото доказателство, че го правиш. Да не си изхвърляш боклука където ти падне. Да уважаваш себе си и т.н.

И не - не намесвайте новодошлите от села и паланки. Винаги сме били примати и сме живели в кочина. Не са ни виновни другите. Прилагам няколко снимки, за да се види каква е причината, поради която ви пиша и ако ми публикувате сигнала, ми е интересно какво мислят другите. Само едно ме притеснява - каква ще бъде причината за агресия към мен. Защо се питам? Защото напоследък забелязвам, че се нахвърляме срещу всеки. Виновен или не, подал сигнал или попаднал в сигнал и т.н."...