Внимание: Изрод хвърля отрова, кучета измират в "Кършияка"

Водим проверка за случаите на отровени кучета в квартал "Кършияка", съобщи за Plovdiv24.bg говорителят на Районна прокуратура в Пловдив Атанас Илиев. Той поясни, че сигналите са от четирима собственици. Припомняме, че Plovdiv24.bg вече предупреди за зачестили подобни случаи.
По думите му хората са разхождали кучетата си в зони, определени за това. Животните са изяли нещо, след което са получили гърч и са умрели. По първоначални данни неизвестият извършител е хвърлил отрова.
"Образувана е преписка с оглед чл. 325 б от НК за противозаконно умъртви чуждо животно. Работим по случая", заяви той.
В момента проверката е в полицията, предстои да постъпи в прокуратурата. 
"Надяваме се да установим извършителя.След това ще започне дело", посочи още Илиев.
Предвиденето от закона наказание за това деяние е до 3 години затвор и глоба.

Виж коментарите (14)
Още новини от Новини от Пловдив:
Удар на магистрала "Тракия": Пловдивски криминалисти откриха над ...
Спецакция в Пловдив: Маскирани полицаи нахлуха на Възход
Активите на пловдивско общинско предприятие надхвърлиха 87,3 млн....
Темелков проговори, учителката му го затапи
Изграждат нов страхотен парк за отдих в "Северен"
Община Пловдив пусна интерактивна карта, показваща контейнерите з...


Виж още: