Вижте уникални кадри от прокопаването на Тунела и строежа на Моста на Панаира
Кратко филмче от края на 1950-те показва прокопаването на Тунела и строителството на панаирния мост в Пловдив.
То е качено във фейсбук групата Акция "Фото Пловдивъ".
Работата по Тунела продължава над 10 години. Официално е открит през 1960 г. Заради него пл. "Хан Крум" загубва своето значение на централен площад за Пловдив.
Същата година е пуснат в експлоатация и Мостът на Панаира. Съоръжението продължава един от централните булеварди "Георги Димитров" (б.р. - сега бул. "Цар Борис III – Обединител") и е дълъг 165 метра.
Този браузър не поддържа видео елемента.