Вдигнаха неизползваеми автомобили в "Западен"
Акция по принудително премахване на излезли от употреба моторни превозни средства се състоя в пловдивския район "Западен".
Служители на отдел "Екология", съвместно с Общинско предприятие "Паркиране и репатриране" и служители на Второ РУП са отстранили 3 автомобила от улиците в района.
Непотребните возила са били паркирани на улиците "Белица", "Орфей" и "Бряст". На всички вдигнати автомобили са били поставени стикери с предупреждение за доброволно премахване от собствениците им.
След изтичане на установения срок от 3 месеца от общината са преминали към изпълнение на наредбата за управление на отпадъците.
"Другата седмица акцията ще продължи. Дотук сме набелязли за премахване общо десет автомобила. Целта ни е да освободим улиците и междублоковите пространства от неизползваемите моторни превозни средства ", заяви кметът на "Западен" Димитър Колев.
Димитър Колев