Увеличават обхвата на "Синя зона" в Пловдив, нови промени има и в условията за паркиране

Автор: Данислава Вълкова
Коментари (4)
12:13 / 29.03.2023
12601
Нови промени се подготвят в Наредбата за паркиране на автомобили. Това обяви заместник-кметът по Транспорт Тодор Чонов, предаде репортер на Plovdiv24.bg. 

Според новия текст изцяло електрическите автомобили, които притежават зелен номер, ще паркират безплатно без да е необходимо да имат стикер, който указва, че са такива. 

"От скоро се появиха новите зелени номера, преди това собствениците на електрически автомобили трябваше да се снабдяват със специални стикери от ОП "Паркиране и репатриране", че са такива, за да спират навсякъде", уточни заместник-кметът и допълни, че този начин ще се намали административната тежест.

В списъка с улици, които ще бъдат включени, с което ще се увеличи обхватът на "Синя зона", ще са и: ул. "Ген. Данаил Николаев", бул. "Свобода" от ул 'Копривщица и ул. "Царевец" от МОЛ Пловдив до УМБАЛ "Свети Георги", ул. "Лейди Странгфорд", "Пейо Яворов" и "Янко Сакъзов".

Промяна ще има и по отношение на зарядните станции за електрически превозни средства и по-скоро тяхното изграждане. Според предложението на администрацията бизнесмените, които искат да се включат в тази дейност ще трябва да заплащат такса след проведен конкурс.

За целта ще се определят 100 точки първоначално извън зоната за платено паркиране. Така срещу предложената цена от 100 лева за точка, мястото ще може да се ползва.

"Броят на електрически автомобили в Пловдив не е много голям, затова и цената все още е ниска", обясни Тодор Чонов.

Виж коментарите (4)

Още по темата (273):
05.05.2025 Предложиха ограничаване на служебните абонаменти до 10% от общия брой паркоместа
29.04.2025 Улица в "Кършияка" от днес е "синя зона"
14.04.2025 10 лева на час става паркирането в някои части на Пловдив
14.04.2025 Нови правила за паркиране в "синя зона" в Пловдив
27.03.2025 Законни ли са паркингите, обявени за "синя зона" на територията на Пловдив?
21.12.2024 Разрешават проблема с безразборното паркиране в Пловдив със "зелена
зона"
Още новини от Новини от Пловдив:
Обявиха нови имена за фестивала "Франкофоли" в Пловдив
Нефролог от Пловдив: Една от най-често срещаните грешки в ежеднев...
Пожар в източната част на Пловдив
57 години пловдивско училище
Голямо задръстване на АМ "Тракия" край Пловдив
Иван Петков в първите редове на парада за 9 май в Москва


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).