ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Читателски
Установиха 463 неизрядни работодатели от Пловдив и областта
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:21 / 23.11.2010Коментари (8)2491
© Plovdiv24.bg
463 неизрядни работодатели от Пловдив и областта е установила Инспекцията по труда през изминалите десет месеца. При констатираните нарушения става ясно, че сумите, които са неизплатени на работниците възлизат на над 10 млн. лв., съобщи директорът на Областната инспекция по труда Атанас Чернаев. Той бе категоричен, че след проверките работодателите са платили около 4.6 млн. лева на служителите си. Те са главно в сферите на търговията, строителството, производството на храни, напитки и облекла.

Най-честите нарушения, констатирани от служителите на трудовата инспекция са неизплащане на трудови възнаграждения и наемането на работници без сключване на договори. Работодателите оправдават нарушенията си с липсата на финансови средства и икономическата криза, уточни Чернаев.

Той предупреди, че до дни започват масовите проверки по Коледните и Новогодишни базари. Инспекторите ще следят дали продавачите и работодателите им са уредили трудовите правоотношения помежду си. Целта е освен да заловим нарушителите, да осигурим правото на хората да работят с трудови договори, допълни Атанас Чернаев.

Глобите за нарушителите варират между 1 000 и 15 000 лева, в зависимост от допуснатите несъответствия със Закона за трудовите правоотношения у нас.

Източник: Дарик








Зареждане! Моля, изчакайте ...
0
 
 
Тоя няма ли вече да си ходи? Дадох му проверка на заведение К2 , че използва работниците и не плаща заплати,а той нищо не направи!!! Да си ходи и друг да дойде, за да глоби ресторантьорите от К2.
егати новия облик-мн.е мрачен
на 24.11.2010 г.
+1
 
 
Публична тайна е,че частните съдебни изпълнители/с малки изключения/наемат масово хора без договор.Проверете всичките ЧСИ-та и да видим дали бройката на неизрядните работодатели няма да се увеличи.
+1
 
 
85-90% от частните фирми, не само в Пловдивско, а в цялата държава работят на принципа: Минимален или почти минимален осигурителен доход за да внасят по-малки осигуровки. И логиката на БГ псевдо предприемача е "За какво да и плащам данъци на тая скапана държава" - това лично са ми го казвали трима мой бивши работодатели и поне още 5-6 такива с които слава Богу никога не съм работил. А доколкото, факта че са хванали само 463 неизрядни работодатели - предполагам, че са почнали по азбучен ред и са прегледали/проверили първите 500 фирми от които 10-на са били предупредени, 20-тина са платили на когото трябва и само 7 са били що годе уред.
0
 
 
При мен нещата седят точно обратното.Работих в една фирма и преди малко повече от месец поради спад в обема на работата ни съкратиха,за мое голямо учудване при връщането на тр.книжка забелязох ,че саме осигурявали на 4 ЧАСА БЕЗ ДА БЪДА ОВЕДОМЕН ИЛИ ДА ПОДПИША НЯКАКЪВ ДОКУМЕНТ.Писах сигнал до инспекцията ще видим какво ще ми отговорят,ако неме устройва ще пиша и на министъра.ЗАЩОТО В ТАЗИ България ТРЯБВА ДА НЯМА МЯСТО ЗА ТАКИВА МИШКИ КАТО "ЕЛНЕТ_ МЛ" ООД
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Новини от Пловдив:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Предаване "Цветовете на Пловдив"
Дублиращ отбор на ПФК Ботев
51-ото Народно събрание
Световна черна хроника
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: