Трагедията в Пловдив: Жената издърпала чаша от ръката на мъжа си, последва смърт

48756

Окръжна прокуратура-Пловдив внесе обвинителен акт спрямо Николай Наков, на 48 г. Той е предаден на съд за това, че на 28.07.2021 г., в Пловдив, умишлено е умъртвил другиго – 37-годишната Мария Накова, като убийството е извършено в условията на домашно насилие. Престъплението е квалифицирано  по чл. 116, ал.1, т. 6а, вр. чл. 115 от Наказателния кодекс.

Обвиняемият Н.Н. и пострадалата жена били съпрузи от 2008 г. Първоначално се разбирали, но впоследствие отношенията ми се влошили. Наков. работел като майстор на инсталации и подови плочки, а Мария била хигиенистка във фитнес зала. Двамата употребявали алкохол. Н.Н. често й нанасял побой, а жената ходела на работа със синини по главата и тялото.

На 28 юли 2021 г., към 18,30 часа, Николай се прибрал от работа в дома им. Двамата отново седнали да пият алкохол. В един момент жената издърпала чашата с ракия от ръката на съпруга си и я изпила. Той се ядосал и те  отново се скарали. Обвиняемият започнал да й нанася удари в корема и гърдите, а след това и с летва от подматрачна рамка по тялото. В един момент я оставил и заспал в другата стая. След няколко часа се събудил, отишъл да провери какво прави съпругата му и разбрал, че е мъртва. 

Той се обадил на телефон 112. Пристигналият на място медицински екип установил смъртта на жената. Спрямо Наков е взета мярка за неотклонение "задържане под стража“.

Предвиденото от закона наказание за престъплението, в извършването на което е обвинен, е лишаване от свобода от петнадесет до двадесет години, доживотен затвор или доживотен затвор без замяна. Предстои Окръжен съд-Пловдив да насрочи заседание по делото.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
В Пловдив търсят млади таланти за филма за Стоичков
Пешеходец се извини на полицай, униформеният не трепна
След разкрития на Plovdiv24.bg: Кметът спря строежа на скандалния...
Деца спасиха баща си, сега той се бори да проходи отново
Къде е Пловдив според данните от СИГМА: Фирми, поръчки, пари
Сделката за хотел "Марица" не е финализирана. Капиталът на Арабад...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).