Свидетели с ключови показания по делото за смъртта на моториста Недялко
Последните свидетели разказаха спомените си от фаталния инцидент, при който загина моториста Недялко Бакалски пред Окръжен съд, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Сред тях бяха двама служители на пътна полиция, както и приятел на Недялко.
Най-важен бе разказът на гражданин, пътувал в близост до пътното произшествие.
“Стигнах да кръстовището с бул. "6 септември" и "Копривщица". Пред мен имаше автомобил, които спря преди знака “СТОП", аз също бях спрял и след малко видях моториста, който прелетя. Аз продължих и спрях след черен автомобил, помислих че това е автомобилът от инцидента, защото до него имаше хора, които плачеха.", каза той.
Свидетелят описа положението на тялото на моториста.
Приятелят на Недялко - Ангел е преминал през мястото на инцидента случайно около час по-късно.
Ангел допълни, че автомобилът на подсъдимия Иванов е бил изтеглен до спирката на градския транспорт, а не там, където евентуално се е случил инцидентът.
Според Ангел моторът е приличал на ударен. Той допълни какви са производствените особености на мотора.
След като изслуша всички свидетели, съдът назначи комплексна съдебно-медицинска и автотехническа експертиза.
Вещите лица трябва да отговорят на над 7 въпроса.
Следващото заседание ще бъде на 15 декември от 13:30 часа.