Стартът на изграждането на подлеза на "Модър-Царевец" все по-близо

7773
4

Към момента община Пловдив има зелена светлина за старт на изграждането на подлез, който да свързва улиците "Модър" и "Царевец". Това обясни кметът Иван Тотев, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
"Понеже имаше много въпроси защо не започва работата по обекта, обяснявам, че това е линеен обект от Стамболийски до Пловдив. През миналата седмица ни уведомиха, че е дошъл моментът на самото подземно съоръжение. И сега пускаме частичното строително разрешително за долното ниво на връзката "Модър-Царевец", като се надяваме до две седмици да започнем работа", коментира градоначалникът.
Припомняме, че "Царевец-Модър" е пряката връзка между "Пещерско шосе" и бул. "Ал. Стамболийски" по улиците "Царевец" и "Модър" с подлез под жп линията София - Пловдив - Свиленград. Подземният участък ще е с приблизителна дължина от 500 м, като се предвижда разширение на ул. "Царевец" и ул. "Модър" с две платна с по две ленти за движение.

Виж коментарите (4)
Още новини от Новини от Пловдив:
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...
Йоана от XI клас застана начело на пловдивско училище
Пост разклати "кореняк" пловдивчаните: Родителите ви копаха домат...
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).