Собствениците на 45 коли в "Северен" предупредени за предстоящо репатриране

4193
3

Собствениците на 45 изоставени по улиците на "Северен" автомобили са предупредени за предстоящото им репатриране, съобщи кметът Ральо Ралев.

Всички стари коли са облепени със стикери при четирите акции, проведени през месеците юли и август. Лепенките предупреждават, че ако в срок от 90 дни изоставените автомобили не бъдат преместени на собствен терен или собствениците им не представят в районното кметство документ за преминат технически преглед, возилата ще бъдат репатрирани на паркинга на ул. "Георги Бенев" №4.

Гратисният 3-месечен срок не е изтекъл и гражданите имат възможност сами да организират преместването на старите МПС или да оправят документите си. Първата акция за принудително репатриране е насрочена за 10 октомври.

"Облепването на изоставени коли с предупредителни стикери става на основание Наредба на община Пловдив за реда и условията за намаляване на замърсяването с отпадъци от излезли от употреба МПС", припомни Ралев.

Гражданите могат да подават сигнали за изоставени автомобили на телефон 032-901 165, отдел "Екология" на район "Северен".

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчани: Чу се много силен тътен, направо гръм!
Нощни патрули ще пазят Пловдив от пожари през лятото
Опозицията в ОбС Пловдив засипа Общината с питания
Глоба от 200 евро и отлагане: Ключов свидетел провали дело за уда...
МВР със спешни мерки срещу криминогените в "Столипиново"
Бащата, изритан на Гребната: Младежът ме псуваше и се държеше агр...


Виж още: