След седмица започва 17-то издание на литературния фестивал "Пловдив чете“. Домакин и организатор отново е пловдивското издателство "Жанет 45“. Събитието се реализира традиционно с подкрепата на Община Пловдив и е част от Културния календар на града за 2019 година.

На пресконференция, състояла се днес в ДК "Борис Христов“ бяха представени акценти от програмата, която започва на 10 юни и продължава до 16 юни. Близо 20 издателства ще вземат участие в "Пловдив чете“ с автори и преводачи. Предстоят интригуващи срещи с чуждестранни писатели от Холандия, Румъния, Испания. Тази година в рамките на фестивала в "Алея на книгата" ще гостуват около 40 издателства с шатри, разположени в близост до Римския стадион.

"Пловдив чете 2019" се организира в партньорство и с подкрепата на Министерство на културата на Република България, Община Пловдив, Народна библиотека "Иван Вазов“ – Пловдив, Асоциация "Българска книга“.