Успешно премина акцията по безвъзмездно кръводаряване в район "Северен" днес, съобщи и.д. кмет на района Лариса Кътова.

За трета поредна година администрацията на "Северен", съвместно с Районен център за трансфузионна хематология-Пловдив, проведе акция под мотото "Дарете кръв, подарете живот!"

Кръв дариха шестима души - три жени и трима мъже, като общото количество животоспасяваща течност е близо 3 литра.

Д-р Манолов, с помощта на медицинска сестра Венцислава Иванова от РЦТХ - Пловдив извършиха манипулациите по кръводаряването и благодариха на кръводарителите.

"Благодаря на директора на Районен център за трансфузионна хематология - Пловдив д-р Соня Джевизова за инициативата, която проведохме днес. Щастлива съм, че по този начин помагаме на нуждаещите се от кръв пациенти", коментира Лариса Кътова.