Резачка за паркирането в Стария град, бариерата ще пуска само когото трябва

11377
32

Монтираха новата будка на общинска охрана на ул. "Съборна", до края на месеца там трябва да се появи и новата електронна бариера, с която ще се промени до голяма степен философията на паркирането в Стария град, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

До края на октомври трябва да бъде изградена и тествана цялата система, камери, датчици, четци и прочие, съобщи за читателите ни зам.-кметът по транспорт Златин Велев.

Новата бариера ще се състои от две по-малки, които ще разделят автомобилния поток на вход и изход, по средата им ще е четецът, които пък ще разпознава номерата на имащите право да паркират в архитектурния резерват.

Две основни групи пък ще притежават това право. Едната са живущите. Предстои хората с право на пропуск да получат и магнитни карти, които да бъдат разпознавани от системата.

Втората група са работещите и притежаващите бизнес в Стария град. За да получат право на достъп и паркиране, те трябва да удостоверят, че имат паркомясто в съответния или в друг имот (след предоставяне на договор за това) в рамките на Стария град. Доставките пък ще се извършват до 9,30 часа.

"Всички останали ще трябва да паркират извън, уличната мрежа трябва да бъде изчистена от автомобили", коментира Велев.

Новата политика ще се прилага от ноември. Поставянето на бариери от източната страна на Стария град обаче се отлага за догодина, тъй като е свързано с бюджетни разходи.

Виж коментарите (32)
Още новини от Новини от Пловдив:
БСП Пловдив за презастрояването: Празните апартаменти показват, ч...
Отвориха голямата детска площадка в Цар Симеоновата градина след ...
Новият директор на УМБАЛ "Пловдив": Ще помоля за търпение, надява...
Освободиха ръководството на УМБАЛ "Пловдив"
Ексклузивно: Венелин Найденов е новият директор на НАП Пловдив
Зрители настояват да им върнат парите след "Турандот" в Пловдив


Виж още: