Във връзка със стартиралата превантивна кампания "Шофирай отговорно и толерантно - 2014" утре от 14.30 часа до 17 часа служители от сектор "Пътна полиция" - Пловдив ще извършат проверки по метода на широкообхватен контрол в областния град. Акцията се провежда в рамките на международния проект "Пътна безопасност в регионите от Югоизточна Европа".
Партньори в нея са Главна дирекция "Национална полиция", областните дирекции на МВР и Института за изследвания, образование и развитие "Отворена младеж". Целта на кампанията е да се въздейства върху най-активните участници в пътното движение - младите хора, за отговорно и толерантно поведение на пътя.
Вниманието на контролните органи ще бъде насочено към превенция на най-често нарушаваните разпоредби на Закона за движение по пътищата, с цел недопускане на тежки пътни инциденти. Доброволци от "Отворена младеж" ще раздават на спрените за проверка водачи антистрес топки и дипляни.
Раздават на спрени за проверка шофьори антистрес топки
© Plovdiv24.bg








Анонимен
на 13.05.2014 г.
Ей, само да ме спрете, така ще ви наритам по топките, че звезди ще ви се привидят! Много бързам....
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!