Десет хиляди храста за залесяване на предблоковите пространства в "Тракия" бяха раздадени на жителите на най-младия пловдивски район.   

Акцията се осъществи благодарение на Общинското предприятие "Градини и паркове" и с помощта на специалистите по екология от кметството. 

"Районната администрация и ОП "Градини и паркове" полагаме всекидневни грижи за облагородяването на района, но в този процес е много важна подкрепата на гражданите", заяви районният кмет Костадин Димитров и благодари за инициативността на жителите на "Тракия". 

Той съобщи още, че ако метеорологичните условия позволяват, през следващата седмица ще започнат мащабни залесителни дейности в района.