Първите думи на Здравко Димитров след изписването му от болницата

10070
7

Кметът Здравко Димитров от днес е на домашно лечение, както вече Plovdiv24.bg съобщи. Той бе изписан от болницата,  след като седмици беше на интензивно лечение и в тежко състояние. 

"Възстановявам се, но по препоръка на лекарите оставам на домашно лечение поне две седмици. Продължавам да работя дистанционно", заяви кметът Здравко Димитров. Той благодари на целия екип на УМБАЛ "Пълмед" за грижите и като човек, сблъскал се от първо лице с болестта, призова пловдивчани да спазват превантивните мерки да пазят себе си и близките си, защото през следващите няколко месеца епидемиологичната обстановка в цялата страна ще бъде изключително тежка.

По думите му Общинският кризисен щаб работи усилено по подготовката на МБАЛ "Св. Мина" и нейното осигуряване с персонал и необходимата медицинска техника. В процес на създаване са и "Ковид зоните" в общинските здравни заведения, които да подкрепят дейността на болниците. "Най-тежък остава обаче проблемът с кадровото обезпечаване, затова е необходимо да живеем и работим, така че да ограничим заразата, колкото е възможно", подчерта кметът.

Виж коментарите (7)
Още новини от Новини от Пловдив:
Елеонора Митрофанова държи реч при паметника на Альоша днес в Пло...
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...
Йоана от XI клас застана начело на пловдивско училище
Пост разклати "кореняк" пловдивчаните: Родителите ви копаха домат...
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).