Протестиращи в Пловдив поискаха отварянето на търговските центрове

В Пловдив започна протестът на представители на различни бизнеси в града под теретата, предаде репортер на Plovdiv24.bg. В него участие взимат около 35-40 души. Мястото - площад "Стефан Стамболов" срещу сградата на Общината.

От думите на хората стана ясно, че те искат да бъдат отворени търговските центрове, което според тях би довело до по-малко струпване на хора пред по-големите вериги магазини като "Джъмбо" например.

Припомняме, че според заповедта, издадена от министъра на здравеопазването, до 31 януари 2021 г. моловете остават затворени, с изключение на магазините за хранителни стоки, лечебните заведения, аптеките, дрогериите, оптиките, зоомагазините, банките, застрахователите, доставчиците на платежни услуги, офисите на телекомуникационните оператори и други доставчици на съобщителни и комунални услуги и услуги по химическо чистене в тях.

Виж коментарите (6)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчани: Чу се много силен тътен, направо гръм!
Нощни патрули ще пазят Пловдив от пожари през лятото
Опозицията в ОбС Пловдив засипа Общината с питания
Глоба от 200 евро и отлагане: Ключов свидетел провали дело за уда...
МВР със спешни мерки срещу криминогените в "Столипиново"
Бащата, изритан на Гребната: Младежът ме псуваше и се държеше агр...


Виж още: