Проектиране на нова улица готвят в "Западен", предаде репортер на Plovdiv24.bg.

"Ще направим предложение до Общинския съвет за искане безвъзмездно прехвърляне имот на НКЖИ, който да превърнем в улица и места за паркиране", съобщи районният кмет Димитър Колев.

Става дума за стара глуха линия, която започва от ул. "София", преминава през бул. "Хаджи Димитър" и стига до бул. "Копривщица", поясни той. 

По думите му вече има разговори с НКЖИ, от компанията нямат нищо против, дори са поели ангажимента да премахнат линията. 

На мястото ще бъдат проектирани улица и паркоместа.