731 120 лева от целевата капиталова субсидия за основния ремонт на надлез "Скобелева майка" и изграждането на лента за ляв завой от бул. "Цариградско шосе" към бул. "Освобождение" се пренасочват за други обекти в Пловдив. Това решиха на днешното си заседание съветниците от ОбС Пловдив. Предложението за това бе направено от кмета Иван Тотев.
Ето какво се казва в мотивите на тази точка: 
До края на годината парите няма да могат да бъдат усвоени заради забавянето на графика за работа по "Скобелева майка" във връзка с преместването на тролейбусната мрежа, което трябва да се направи от специализирана фирма, и лоши атмосферни условия, попречили за направата на лентата по графика. 
С цел усвояване до края на 2014 г. на целевата субсидия" 400 000 лева се пренасочват за ремонта на ул. "Петко Д. Петков" в участъка от ул. "Богомил" до бул. "Княгиня Мария Луиза", а 331 000 лева - за участъка на бул."Македония" от ул. "Даме Груев" до бул. "Никола Вапцаров".
Според предварителните разчети надлез "Скобелева майка" трябва да бъде готов през лятото на следващата година.