Посланикът на Германия открива изложба в Пловдив

Автор: Екип на Plovdiv24.bg
Коментари (0)
06:00 / 14.10.2020
1958
"Посланикът на Германия у на с Кристоф Айхорн ще открие в Пловдив изложба по повод 30 години от Обединението на Федералната република", съобщи почетният консул на Германия в Пловдив Мариана Чолакова.

Мотото на изложба е "Преломът на Изток. Живот в преход". Тя ще бъде експонирана във фоайето на Дома на културата "Борис Христов" и ще бъде открита в 11,00 часа днес, 14 октомври.

Изложбата е посветена на първите години след обявяването на германското единство през 1990 г. и акцентира върху опита на хората в Източна Германия, натрупан по време на прехода. 

Техният живот, както и ежедневието на хората в Източна Европа, включително и в България, коренно са се променили след историческия прелом през 1989/1990 година, се казва още в съобщението. Неин автор е историкът - публицист Щефан Волле.

"3-ти октомври е особено специален, щастлив ден. Точно преди 30 години Германия се обедини. С това, и с падането на Берлинската стена Европа се прероди, отново се съединява това, което си принадлежи. 

Копнежът към свобода е неделим. Бранденбургската врата, дотогава символ на разделението, се превърна в символ на единството, справедливостта и свободата. Всичко това празнуваме с приятелите си в България", е казал дипломатът, цитиран в съобщението.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
34-годишната Маринела от Пловдив: Да бъдеш войник е чест и задълж...
Слънчевo до обяд, облачно следобед в Пловдив
Русинова за катастрофата, при която загина шофьор от Пловдив: Не ...
Днес отидете в Музея на авиацията
Паркирането в Пловдив днес ще е безплатно
61-годишна пловдивчанка бе заловена


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).