Общо 36 служители от звената на охранителна и пътна полиция в Пловдив получиха удостоверения за завършен курс за оказване на първа долекарска и неотложна помощ на пострадали при катастрофи, бедствия и аварии. Обучението бе организирано в периода 17-20 юли в изпълнение на съвместна програма за сътрудничество между Областната дирекция на МВР и Областния съвет на Българския червен кръст. В рамките на утвърдените партньорски взаимоотношения се очаква от БЧК да бъдат предоставени комплекти за оказване на първа помощ за част от полицейските служебни автомобили.
Полицаи от Пловдив завършиха курс за оказване на първа помощ
© Plovdiv24.bg






