"ВЪЗстани за правата си" - под това мото КНСБ дава старт на национална кампания, с която призовава всеки потърпевш с нарушени трудови, социални и синдикални права да търси справедливост и да сигнализира конфедерацията. 
Инициативата ще продължи до Деня на труда - 1 май и включва широка гама от канали, чрез които хората могат да ни потърсят - чрез страницата на КНСБ в социалната мрежа, чрез пресцентъра (02/4010646) на Националния стачен комитет (02/4010457), както и чрез регионалната структура на КНСБ в Пловдив тел:032/63 39 39 и на адрес ул. "Христо Г. Данов"№41.

Ако във вашата фирма имате съмнения за: забавяне на заплати; неизплащане на възнаграждения за извънреден труд; злоупотреби с работното време; опасни условия на труд и др. нарушения на работодателите спрямо служители, не се колебайте да сигнализирате на посочените адреси и контакти.
Във връзка с провеждането на кампанията от 18 до 22 април 2016 г. в сградата на регионалната структура на КНСБ - Пловдив от услугите на юристите на КНСБ, освен синдикалните членове, за които трудово-правните консултации се полагат по право правна помощ безплатно ще могат да се ползват и гражданите на Пловдив и региона.