Поредното залесяване на парк "Лаута" започва утре в 10.30 часа, като в старта на мащабните дейности ще се включат кметът на Пловдив Иван Тотев, районните кметове, много спортисти от града под тепетата. 

От администрацията отправят апел към гражданите, които имат желание и възможност, също да участват в кампанията. 

Разширяването на "Лаута" с 20 декара в посока югоизток започна през 2014-та година по инициатива на градоначалника Иван Тотев

Залесяването се извършва от общинско предприятие "Градини и паркове" с подкрепата на администрацията в "Тракия" и районния кмет Костадин Димитров.