Пловдивчанин е подал жалба в Комисията за защита от дискриминация, тъй като смята, че неправилно е бил оценен на конкурс за заемане на академична длъжност в УАСГ.

Жалбоподателят П. М. се явил на конкурсен изпит в университета за длъжността главен асистент. Твърди, че с неправилното оценяване е бил дискриминиран съпоставено с оценяването на другия кандидат от конкурса.

Преписката ще бъде разгледана следващата седмица от петчленен състав на Комисията за защита от дискриминация.