Организираната за днес национална блокада на банките не се състоя или поне не в Пловдив. Иначе на протест трябваше да излязат всички граждани, които не са доволни от високите лихви в условията световна икономическа криза.
Протестът беше организиран от националната асоциация на българския бизнес. Пловдивчани трябваше да кажат официално и сериозно, не могат да плащат високите лихви. Защото са загубили работата си или защото цифрите на лихвите в момента са високи.
Странен е и факта , че една банка с клонове в няколко държави понижава лихвата с 3 до 5 процента, а в България се вдига близо 15.
Една от идеите на протеста е намаляване на лихвите. Поне на 4 процента. Да не се налага с намесата на съдия изпълнител да се конфискуват движими е недвижими собствености поне за 2 години, когато е прогнозата , че кризата ще отшуми
Дали заради липсата на разгласа или защото българина все протестира, но на маса или в къщи хора нямаше пред офиса на нито една банка в Пловдив. Или просто хората смятат, че ще се повтори поговорката кервана си върви кучетата си лаят.
Източник: ПОТВ








bulgarin
на 19.10.2009 г.
Разгласата беше слаба.Аз по слу4айност бях там.Хора наистина нямаше,само 2 баби.Но другия път предполагам,4е ще има пове4е информация за блокадата и ще се отзоват пове4е хора.Според мене няма доволен от непосилните лихви на банките.И наистина трябва да се съберем,за да се оправят нещата.
Швейк
на 19.10.2009 г.
Пълни глупости!!!Първо,чух,че ще има такава подписка,но не разбрах кога и къде.И второ-в работно време могат да идат пред офисите на банките безработни,работещи на смени или безделници.Добра идея в бг изпълнение!!!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!