Пловдив, всичко наред ли е? Кой, как и защо позволи подобна гавра с града?

59977
72

Кой, как и защо е позволил подобно гавра с Пловдив? На това се акцентира в публикация от фейсбук страницата "Деволюция", която следи под око новите инфраструктурни проекти в цялата страна.

Пловдив, всичко наред ли е?

Пловдив е прекрасен град, със сравнително добре съхранена архитектура и автентичен облик и дух. Последните години дори може да се похвали с добри и качествени намеси в градската среда.

Но това което се случва с новото жилищно строителство е потресаващо.

След невероятно некадърния и вече създаващ проблеми комплекс "Оазис", скоро на Пловдив му се готви и това! Комплекс "Колодрума".

Кой, как и защо е позволил подобно гавра с града да на тепетата?

Кому са нужни подобно чудовищни мастодонти?

Кой архитект има смелост да се подпише под подобен проект?

Цветове, стил, функционалност - като че ли ученик от скука е правил оригами от стари цветни парчета хартия в клас.

Огромна безкрайна бетонна крепост, а във вътрешността й - паркинг!

Как стигнахме от антиния театър, през къщата на "Недкович", през сградата на общината, построена от завършилият в Щутгарт архитект Никола Нешов до ТОВА?

Виж коментарите (72)
Още новини от Новини от Пловдив:
Световният визуален феномен MURMURATION завладява Античния театър...
Соня Йончева учреди престижни награди в родния Пловдив
Окончателно: 100 лева е глобата за зъболекарката след трагедията ...
Брутална агресия от младеж с тротинетка на Гребната в Пловдив
53-ят випуск на Математическата гимназия завърши с впечатляващи р...
БСП Пловдив за презастрояването: Празните апартаменти показват, ч...


Виж още: