"Пловдив - древното сърце на модерна Европа" е мотото на туристическа година май 2011 г. - май 2012 г. след проведен конкурс по време на официалното й откриване днес в Пловдив. Предложението е на Александър Геров, който спечели първото място и Големия културен билет. Мотото ще бъде популяризирано в различни прояви и ще бъде разположено на централни места в града. Авторите на още четири от най-добрите предложения, участвали в конкурса, също бяха наградени с Големия културен билет, с който ще могат да посетят безплатно 2 културни събития през годината по избор.
По случай новата туристическа година приветствия отправиха зам.-кметът на община Пловдив Петя Гогова и председателят на Съвет по туризъм - Пловдив инж. Любозар Фратев, след което празнично шествие пое от пл."Централен" през Одеона, Римския стадион, Хисар капия до Античния театър. По време на обиколката, съпътствана от духов оркестър, пловдивчани и гостите на града разгледаха новата експозиция "Античното стъкло" в Културен център "Тракарт", видяха представление на театър "Хенд", насладиха се на изпълнение на Академичния народен хор към Академията за музикално танцово и изобразително изкуство. Шествието бе придружавано от екскурзовод и вестители на празника, облечени с костюми от различни епохи, които представиха забележителностите на града и културните събития за годината. Изпълнителите от Фолклорен ансамбъл "Тракия", Националната гимназия за сценични и екранни изкуства и Музикално училище "Добрин Петков" - Пловдив допринесоха за доброто настроение на участниците в туристическата обиколка. В края на празника в енотека "Хиндлиян" бе направена презентация на иновативен туристически проект "Вино. Изкуство. Култура" и представено изпълнение на танцова формация Етноритъм".








Чужденец
на 13.05.2011 г.
Да се надяваме, че преведено на ангийски няма да е 'Plovdiv - ancient heart of modern Europe' . Не звучи много привлекателно за английски говорящи туристи.
slenk
на 13.05.2011 г.
Харесва ми!
lexus23
на 13.05.2011 г.
Пловдив е градът с най-древна история в цяла Европа, Пловдив се намира на стратегическо кръстопътно положение и представлява своеобразен център на България и Балканите. Той е бил притегателно селище за множество цивилизации, които са стъпили на местна почва и са оставили своя отчатък завинаги. Пловдив е бил, е и винаги ще си остане значим европейски град, от 2007г. насам е официално град в рамките на ЕС и с подкрепата на своите граждани може да се превърне в културна столица на Стария континент. "Пловдив - древното сърце на модерна Европа"
Shitstorm
на 12.05.2011 г.
Боже опази... ако Пловдив е сърцето на Европа, значи Европа е пътник. Инфаркта ще е неизбежен, бръз и смъртоносен.
Майна
на 12.05.2011 г.
Малко грандоманско ми се вижда с това сърце...чак пък сърце, що не бъбрек ?
agnus dei
на 12.05.2011 г.
Кога ли Пловдив ще стане "Модерното сърце на древна Европа"?
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!