Отпадна изслушването на граждани за продължението на бул. "Санкт Петербург"
Общинските съветници на Пловдив няма да разглеждат протестната подписка на граждани срещу изграждането на продължението на бул. "Санкт Петербург" от кръговото кръстовище с бул. "Освобождение" до п.в. "Скобелева майка". В предложението, което беше включено под №17 в дневния ред на днешната сесия, няма проект за решение, а само изложение, предава Plovdiv24.bg.
Искането на гражданите е да се спре проектът за изграждане на продължението на бул. "Санкт Петербург". Към него е приложена и подписка от 362 жители в района. При проверката на действителността на подписите дирекция ГРАО е установила множество нередности.
Общинският съветник от ГЕРБ Гошо Къчков предложи точката да отпадне от дневния ред и да се върне в постоянните комисии, които да преценят дали да се допусне за обсъждане в зала или е само за сведение. Веселина Александрова поиска уточнение дали връщането е поискано, за да се оформи проект за решение или казусът да се отложи за неопределено време и да се смачка желанието на гражданите да запознаят съветниците с проблема. Къчков повтори предложението си точката да мине отново през комисиите и те да преценят дали да се допуска до дневния ред, което беше прието с 34 гласа "за", 1 "против" и 2 "въздържал се".
Веселин Маневски заяви, че Александрова прави манипулативни изказвания, като казва, че, ако не се разгледа искането на гражданите, ще има потъпкване на вота. "На последните местни избори в Пазарджик се видя кой къде е. Вие манипулирате гражданите" - заяви Маневски.
Очертава се на днешната сесия да има няколко пикови момента. Те касаят градския транспорт, намалените отстояния на ОУ "Княз Александър I" и приемането на ПУП-ПРЗ на кв. "Филипово". По тези точки желание да се изкажат са заявили арх. Антоанета Топалова, арх. Чавдар Тенев и депутатът Манол Пейков.
Веселина Александрова