Събарянето на бившата Гарнизонна фурна в Пловдив на бул. "Пещерско шосе" се отлага за догодина.
"Сумата от 350 000 лева е сериозна и не може да се осигури от тазгодишния бюджет на общината", заяви кметът на район "Западен" Димитър Колев.
Изчисленията на експерти сочат, че толкова средства били необходими за премахването на високия комин и сградите в имота, където се печеше хляб за армията по времето на соца.

"Има страшно много бетон, огради и фундаменти, чието събаряне е скъпо. Отделно депонирането на строителния отпадък също е с високи цени", обясни Колев. 

Сградите са масивни, две от тях са на 2 етажа, а коминът трябвало да бъде взривен. Кметството в "Западен" изготви доклад до градската управа с разчетите, но оттам били категорични, че такива пари не могат да се отделят т.г.

"Концепцията за изграждане на паркова среда в бившата Гарнизонна фурна се запазва", категоричен е кметът на "Западен". 

Проектът предвижда зеленина и всички необходими неща за отдих с пейки и алеи. Още не е изчислено колко ще струва той.

Общината се сдоби с имота от 7 декара, след като военното министерство й го прехвърли през есента на м.г. Единствено щяла да бъде запазена сградата откъм южната страна, тъй като в нея се съхранявал архивът на Районната здравна каса.



Източник: в. "24 часа"