Национална среща-дискусия за "Готовността на българския застрахователен пазар към изискванията на Европейския съюз" започна в Новотел Пловдив . Целта на срещата е свободното предоставяне на застаховатлени услуги. Заместник-председател на Комисията за финансов надзор Ралица Агайн, заяви че от 1 януари след присъединяването на България към Европейския съюз много чужди застахователи ще продават застраховки на българския пазар, но българския застахователен надзор не може да ги контролира и санкционира. Председател на Националното бюро на българските автомобилни застрахователи Атанас Табов каза на дискусията че от 1 януари 2007 година българските шофьори ще пътуват само със застраховката си Гражданска отговорност в Европейския съюз, тъйкато на 23 ноември страните членки от ЕС ще подпишат многостранния гаранционен договор с България и Румъния.
Виж още:
Фестивалът на ягодата в Кричим започна
18:45 / 09.05.2026
Нана с обещание: Край с отлагането, ще живея като за последно!
15:49 / 10.05.2026
Минус 2 градуса са измерени в Южна България тази сутрин
08:45 / 09.05.2026








Анонимен
на 17.11.2006 г.
20:42, spored tazi statiq,,, mai shte stryva samo Godishen pregled i grajdanska,, davai,,, i se obadi kato stignesh do London.
Анонимен
на 16.11.2006 г.
E kolko shte struva da napravim edno trabant4e da patuva iz Evropata ????
Анонимен
на 16.11.2006 г.
ИСКАМ ОТДЕЛНО ЗЕЛЕНА КАРТА И ОТДЕЛНО ГО. НЯМАМ НАМЕРЕНИЕ ДА ПЪТУВАМ В ЧУЖБИНА КАКТО И ОЩЕ 2 000 000 шофери!
Ганьо
на 16.11.2006 г.
Господа журналисти,моля информирайте хората,че със застраховка от 80лв.за 1 година не става да пътуваш по Европа!За ЕС това е горе-долу ГО за 1м.Те затова искат зелена карта,която се плаща отделно.В ЕС я получаваш безплатно,но не и при българската цена на ГО!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!