Новата зоологическа градина по-скъпа от очакваното

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (14)
12:15 / 11.09.2014
11212
На днешната сесия ОбС Пловдив увеличи стойността на проекта за новата зоологическа градина, която ще бъде построена в Пловдив, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Заместник-кметът Димитър Кацарски обясни, че първоначално три фирми са се явили, но две от тях са били дисквалифицирани. Едната заради предоставяне на гаранция към КТБ, а другата за ненавременно внасяне на банковата гаранция. По този начин е останала само компанията "Запрянови", а тя е предложила по-висока цена.

"Законът позволява да водим преговори и се надяваме цената да се вдигне с половин милион лева", каза зам.-кметът.

Оскъпяването се получава заради това, че в първоначалния проект не са били предвидени т.нар. външни връзки - водопровод и канализация. Предложението бе подкрепено от 33 общински съветници, 2 бяха "против", а 7 се въздържаха. 

Досега заложените пари за ремонт бяха 4 милиона лева, а Запрянови са предложили 4 910 000. Общината обаче е склонна на не повече от 4 500 000 лева.

В кулоарите на местния парламент кметът Иван Тотев подчерта, че драма няма. Общината ще преговаря със "Запрянови", ако не стигнат до консенсус с цената на поръчката, ще се стартира нова процедура за избор на изпълнител.


Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (14)

Още по темата (268):
25.04.2025 За кърлежите и комарите – добре. И докога залъгалки със зоопарка?
25.04.2025 Ново събитие в зоопарка в Пловдив
16.04.2025 Мижав интерес на първото събитие в зоопарка в Пловдив, новият директор представи екипа си
15.04.2025 Първо събитие в зоологическата градина в Пловдив след повече от 15 години
14.04.2025 Първо събитие в зоологическата градина в Пловдив след повече от 15 години
25.03.2025 Изключително амбициозен план: Пловдивската зоологическа градина ще бъде без аналог
Още новини от Новини от Пловдив:
МВР Пловдив: Днес ще има затруднения в движението
Ученичка от Пловдив е в медикаментозна кома след употреба на вейп...
Сблъсък пред бензиностанция в Пловдив
Нов трус в община Пловдив, валят оставки!
Кметът на Пловдив е в българската делегация за конгреса на ЕНП въ...
БСП Пловдив: Общината не намери сили да премахне магазините и пав...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).