Мъж бе задържан непосредствено след извършен грабеж днес в Пловдив. Около 1.30 часа полицаи от Второ РУ действали по сигнал от 44-годишна жителка на града. Тя разказала, че в района на автогара на бул. "Хисто Ботев" била ограбена от непознат, който издърпал дамската й чанта. 
В резултат на предприетите незабавни заградителни и издирвателни действия авторът - Я.Д. /50 г./, бил заловен и задържан в ареста на районното управление.
Справка в полицейските регистри сочи, че пловдивчанинът е познат на органите на реда и осъждан. По случая е започнато досъдебно производство, предстои да бъде уведомена Районна прокуратура - Пловдив.