Над килограм фентанил е иззет при операция на АМ "Тракия" до Пловдив

2748

Две еднотипни пресовки с вещество, реагирало на изключително мощния синтетичен опиоид фентанил, са били открити в лек автомобил "Мерцедес“, засечен на пловдивския участък на АМ "Тракия“.

Колата била спряна в края на миналата седмица от  екипи на отдел "Криминална полиция“ и техни колеги от секторите "Специални тактически действия“ и "Пътна полиция“ в хода на поредна спецакция за предотвратяване и разкриване на престъпления с наркотици.  

След направена експертна справка е установено, че общото количество на иззетото животозастрашаващо вещество надвишава килограм. С полицейска заповед за едно денонощие е бил задържан шофьорът на автомобила – 39-годишен, криминално проявен и осъждан.

Материалите по образуваното досъдебно производство са внесени в Окръжна прокуратура – Пловдив. С постановление на наблюдаващия прокурор мъжът е привлечен като обвиняем и приведен в ареста за срок до 72 часа.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Разруха в "Източен": Цяла година опасна дупка зее на спирка, жена...
Министърът: В МВР има инфилтрирани лица, които ще бъдат извадени ...
Демерджиев в Пловдив: Интересни хора са помагали на прокурорския ...
Иван Демерджиев ще направи изявление в Пловдив за задържания прок...
Това са музеите в Пловдив, които можете да посетите безплатно дне...
Кампанията "Книги за смет" за поредна година идва в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).