Над 5200 ученици от Пловдив и областта се явяват на държавен зрелостен изпит днес, съобщиха от Регионалния инспекторат по образование. Почти същият е броят и на учениците, които ще положат изпит по математика след седми клас, т.нар. външно оценяване. 
Най-голям е процентът на учениците, които са избрали за втора матура предметите Биология и здравно образование, Английски език и География и икономика. 
Доста по-малко са желаещите за дисциплините "Математика", "История" и други. Матурата за дванайсетокласниците започна в 8.00 часа, а седмокласниците започват в 10.00. В класните стаи, където завършващите 12 клас ще държат матура ще има видеонаблюдение. 
Мобилните телефони на зрелостниците трябва да бъдат изключени и предадени на квесторите.