И тази година официално ще бъдат пуснати светлините на коледното дръвче пред община Пловдив, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Това ще стане на 1 декември от 18.00 часа, заяви кметът Иван Тотев.
Церемонията ще бъде с участието на ансамбъл "Тракия" и хор "Детска китка".
"Ще спазим традицията да украсим живо дърво пред Общината. Каним всички пловдвичани да присъстват", коментира градоначалникът.
Той припомни, че традиционно в Пловдив и тази година ще има Немски коледен базар на площада пред Общината. Той ще бъде тук между 28 ноември и 28 декември.
На 1 декември палят елхата пред Общината
© Plovdiv24.bg
Иван Тотев 





