Обучение на музейни работници от цяла Южна България за работа с хора с увреждания ще се проведе в Пловдив, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Темата му е разширяване достъпа до културно наследство, осигуряване на интелектуална и културна достъпност за посетители със специфични потребности, разказа зам.-кметът по култура Амелия Гешева
Ще бъдат представени и добрите български практики, осигуряващи достъпа до култура за хората с увреждания. Ще има и обучение за комуникация, която служителите трябва да умеят да водят ефективно, за да обслужат по-специфичните посетители. 
"Темата е полезна за културните институти в Община Пловдив", коментира Гешева. Обучението ще се проведе от 20 до 22 април.