Пиян шофьор предизвика верижна катастрофа с четири леки автомобила в Пловдив. Около 13.20 часа вчера на бул. "Христо Ботев“ "Хюндай“ се движил с несъобразена скорост спрямо метеорологичните условия, не спазил дистанция и блъснал отзад "Мазда“, която от своя страна ударила "Хонда“, а тя – "Сеат“.

При отработване на сигнала пътни полицаи тествали с дрегер четиримата шофьори. Пробата на 57-годишен пловдивчанин, който бил зад волана на първата кола, отчела положителен резултат – 1,72 промила. Мъжът е настанен в болница за лечение. Срещу него е образувано бързо производство.