Министърът на земеделието и горите Нихат Кабил откри 16-та Международна изложба АГРА 2007, която ще продължи до 24 фувруари в Международен панаир-Пловдив. Българското земеделие вече не начин на препитание, а бизнес, каза в словото си министърът. То оцеля и е живо и готово да посрещне предизвикателствата на времето повече от когато и да било, смята той.
Вчера одобрих схемата за подпомагане на максималния размер на националните плащания към директните доплащания за земеделие през 2007 г., съобщи министър Кабил. Още през тази година земеделските производители, обработващи земята си и регистрирани в системата за идентификация, които подадат от 1 март до 15 май заявления за подпомагане, ще получават субсидия по около 15 лв. на декар, похвали се земеделският министър.
Тази година в изложението участват 822 фирми – 338 български и 484 от 39 страни в чужбина. АГРА представя най-новото и алтернативно в областта на земеделието с акцент върху растениевъдството – сортови семена, посадъчен материал, машини и инвентар, животновъдство и др. Националният център за аграрни науки показва 39 науни звена, които демонстрират последните постижения в областта на селското стопанство.
Министър Нихат Кабил откри АГРА 2007








Анонимен
на 20.02.2007 г.
Ало, журналистите! Пак допускате правописни грешки. Пиши се Кабил, но се чете ДЕБИЛ !
Анонимен
на 20.02.2007 г.
Izvinete, zashto me upravlqva gostenin ot TURCIQ ?
Анонимен
на 20.02.2007 г.
Какво да се прави - когато има някъква аванта, на една маса можеш да видиш и доктор провален, и вмирисан свинар, и преписвач агроном, и партиен секретар дупелизач и целият им антураж натегачи - /погледни галерията/. Какво да се прави - времето е такова. Когато се размъти водата, отгоре изплува утайката.
Анонимен
на 20.02.2007 г.
Тая снимка си я бива, пън до пън, китюк до китюк, няма ли кой да им бие шута на всите там дървета?
Анонимен
на 20.02.2007 г.
абе кво стана с частните превозвачи, ша имаме ли автобуси ил не?
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!