Извършват се проверки на обектите за бързо хранене в Пловдив. Това съобщи директорът на Областна дирекция по безопасност на храните (ОДБХ) д-р Камен Янков. По думите му инспекторите на Дирекцията масово проверяват обектите за бързо хранене и местата, където ще се хранят състезателите, които ще участват в предстоящите шампионати по гребане.
"Следи се преди всичко за спазване на хигиенните норми, качеството на храната, срокът на годност на продуктите, а също така и условията, при които се съхраняват", каза още д-р Камен Янков. По думите му 2 000 лв. е максималният размер на глобата, при констатирани нарушения.
Източник: радио "Фокус"






